Background Image

Instalacja kina domowego.Schemat i wykonanie


Chcesz zainstalować kino domowe? Skorzystaj z usług naszej firmy i ciesz się najlepszym efektem dźwiękowym i wizualnym. Sprawdź już teraz!

Zanurz się w pełni w doświadczeniach kina domowego, pozwól nam zaprojektować i zainstalować Twoje kino domowe na miarę.

Co sprawia, że kino domowe jest najlepsze?

Dźwięk, wizja, treść i sama przestrzeń. Wierzymy, że są to 4 kluczowe składniki idealnego kina domowego. Omówimy z Tobą te elementy, abyś mógł otrzymać kino domowe dostosowane do Twoich marzeń. Współpracujemy z Twoim własnym zespołem projektowym, jeśli kino jest częścią poważnego remontu. Natomiast jeśli chcesz przekształcić istniejący pokój w kino, możemy bezproblemowo dostarczyć Ci cały projekt.

W naszym salonie we Wrocławiu posiadamy specjalnie zaprojektowany pokój medialny/kino, w którym prezentujemy nasze najnowsze technologie. Zaprojektowaliśmy go z uwzględnieniem warunków ekonomicznych tak aby rozwiązania nie były wygórowane cenowo. Jeśli chcesz zobaczyć kompleksowe rozwiązanie Dolby Atmos Cinema, zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego salonu i umówienia się na spotkanie. Chętnie pokażemy Ci, jak działa nasza technologia na żywo.

Pierwszym krokiem do stworzenia najlepszego rozwiązania kinowego dla Twojego domu jest szczegółowe omówienie przestrzeni, niezależnie od tego, czy chodzi o nowy budynek, czy modernizację istniejącego.


W przypadku nowego budynku, optymalnym momentem na rozmowę z nami o kinie jest omówienie i analiza planów pięter. Dzięki temu w pełni zrozumiesz, jaka wielkość pomieszczenia będzie optymalna dla Twoich kinowych potrzeb. Przy projektowaniu kina istnieje kilka krytycznych wymiarów: pozycja siedząca, wysokość i całkowita wysokość pomieszczenia, a także ważna „odległość rzucania” projektora na ekran.Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza w zakresie projektowania i instalacji sal kinowych sprawiają, że pomagamy w optymalizacji przestrzeni i doradzamy w zakresie liczby miejsc siedzących i ich najkorzystniejszego rozmieszczenia, w taki sposób, aby każdy miał dobry punkt widzenia.

Jeśli chcesz ulepszyć istniejący pokój w swojej nieruchomości, doradzimy Ci, jeśli chodzi o potencjalne problemy, takie jak przenoszenie dźwięku do sąsiednich pomieszczeń i niechciane światło dzienne z okien. Wspólnie z Państwem rozwiązujemy te problemy, na przykład wprowadzając rolety z napędem silnikowym lub wygłuszając pomieszczenie w celu uniknięcia przenoszenia hałasu.W ramach procesu projektowania dostarczamy szczegółowe projekty Twojego kina domowego, które zawierają schematy okablowania, wysokości i plany pięter w ramach naszego procesu projektowania. Obejmuje to również szczegółowe rysunki “Setting Out”, które pokazują obliczenia dla wszystkich głośników w celu zapewnienia zgodności ze standardami Dolby.

Stwórz idealne kino domowe – 4 magiczne składniki

Wspaniały dźwięk

Bezsprzecznie najważniejszy element w sali kinowej. Bez dobrze zaprojektowanego, wysokiej jakości rozwiązania głośnikowego, mowa i efekty specjalne mogą być słabej jakości, a basy - niekomfortowo wysokie, przez co nie skorzystasz w pełni ze sceny dźwiękowej stworzonej przez reżyserów podczas nagrywania filmu. Aby umożliwić Tobie i Twojej rodzinie w pełni cieszyć się filmem, możemy pomóc Ci w zaprojektowaniu idealnego rozwiązania dźwiękowego dźwiękowe dla Twojego kina domowego.

Krok 1 to decyzja o wyborze pomieszczenia, które będzie przeznaczone na stworzenie kina. Może to być zarówno specjalnie zbudowana przestrzeń, jak i istniejące pomieszczenie, które może zostać ponownie wykorzystane.


Pomożemy Ci wybrać odpowiedni pokój, a następnie omówimy konfigurację głośników, która najlepiej pasuje do danego pomieszczenia. Na przykład, jeśli pomieszczenie jest małe i głośniki boczne nie są możliwe do instalacji, możemy zalecić proste rozwiązanie 5.1 lub w przypadku większej przestrzeni, pełną konfigurację 9.4.4 Dolby Atmos z podwójnymi kanałami bocznymi i wieloma subwooferami!

System 9.4.4 odpowiada 3 głośnikom przednim, które obsługują 3 kanały przednie (lewy/środkowy i prawy), 2 kanały boczne (lewy i prawy) i 2 kanały tylne (lewy i prawy). Kanał to głośnik. Druga liczba odnosi się do liczby subwooferów, a ostatnia do liczby kanałów wysokościowych/głośników.

Wybór odpowiedniego rodzaju głośników i ich rozmieszczenia będzie zależał od konstrukcji ścian i innych elementów projektu. Na przykład, jeśli pomieszczenie jest wielofunkcyjne z telewizorem i projektorem, będzie to miało wpływ na lokalizację głośników. Alternatywnie, jeśli pomieszczenie jest przeznaczone na kino, możemy zastosować głośniki frontowe w ścianach, a następnie wybrać ekran projekcyjny o stałej ramie, akustycznie przezroczysty, aby umożliwić przejście dźwięku.


Możemy następnie zidentyfikować możliwe marki głośników do odsłuchu i zacząć skupiać się na rodzaju dźwięku, który lubisz. Dźwięk może być bardzo subiektywny i niektórzy ludzie mają bardzo różne opinie na temat tego samego rozwiązania głośnikowego. Nasz wewnętrzny projektant przeprowadzi obliczenia wymagane do dokładnego rozmieszczenia głośników zgodnie z najlepszymi praktykami i zaleceniami producentów. Stworzony zostanie szczegółowy zestaw planów budowy, które zapewnią najlepszą scenę dźwiękową, z której będą mogli Państwo korzystać.

Doskonały obraz

Oglądanie filmu w kinie z dedykowanym projektorem i ekranem projekcyjnym to wciągające doświadczenie. Sama wielkość ekranu wciąga w akcję i sprawia, że jest to bardziej hipnotyzujące doświadczenie. Oferujemy szeroką gamę ekranów projekcyjnych, od ukrytych ekranów w suficie po akustycznie przezroczyste rozwiązania z solidną ramą. Projektor można również ukryć, dzięki czemu kino jest całkowicie dyskretne.


Doskonały obraz uzyskuje się na dwa główne sposoby – rozwiązanie ekranu projekcyjnego oraz sam projektor. Sony, JVC, Christie i Barco to główni producenci projektorów kinowych, których polecamy.


Podczas wyboru projektora należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak wygląd pomieszczenia i wymagania dotyczące jasności. Jeśli masz dedykowane Kino, w którym nie ma światła dziennego, to możesz zdecydować się na projektory o mniejszej ilości lumenów (jasności). Jeżeli chcesz prowadzić projekcję przy świetle dziennym lub przy minimalnej kontroli poziomu oświetlenia, to wymagany jest projektor o wysokiej jasności. Budżet odgrywa również dużą rolę w procesie decyzyjnym, ponieważ rozwiązania takie jak Christie, czy Barco są kosztowne.

Pomagamy naszym klientom znaleźć najlepsze opcje, dostosowane do ich budżetu i wymagań, aby zapewnić odpowiedni podział środków na poszczególne obszary. W naszym Showroomie masz możliwość doświadczenia różnych poziomów jasności, szczegółowości i przejrzystości oferowanych przez projektory Sony do kina domowego. Chętnie pomożemy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania i odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy do odwiedzenia naszego Showroomu.

Pokój do kina domowego

Kluczowe jest, aby pomieszczenie spełniało swoje zadanie, a w przypadku kina domowego jest to ważniejsze niż kiedykolwiek. Pomożemy Ci stworzyć komfortową równowagę pomiędzy funkcjonalnością techniczną, wystrojem wnętrz i estetyką. Akustyczne rozwiązanie do obróbki pomieszczeń z systemami ścian materiałowych zapewnia idealne otoczenie. A jako wisienkę na torcie możemy również stworzyć dostosowane do indywidualnych potrzeb fotele kinowe – luksusowe i przyjemne! Idealnie zaprojektowane kino jest uwodzicielskie, wygodne i powabne. Stanie się sceną dla rodzinnego wieczoru filmowego lub oglądania dużych wydarzeń sportowych z przyjaciółmi.

Spędzanie czasu na starannym projektowaniu wnętrza zwiększa szansę na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i cieszenie się nią. Ukrywanie technologii jest rosnącym trendem i staranne rozważenie na początku zapewnia, że można to zrobić bezproblemowo. Całe okablowanie może być poprowadzone za ścianami z tkaniny akustycznej, dzięki czemu nie rzuca się w oczy.

Ściany z tkaniny akustycznej mogą być również wykorzystane do ukrycia głośników i subwooferów. A kaseton lub specjalnie zbudowana skrzynia może być użyta do umieszczenia projektora.

Dobra aranżacja wnętrz może pomóc w kierunku ogólnych właściwości akustycznych pomieszczenia, a tym samym poprawić wydajność systemu. Na przykład, obliczymy punkty w pomieszczeniu, które wymagają obróbki, identyfikując punkty odbicia i pułapki basowe jako część szczegółowego projektu. W tym celu możemy zastosować panele akustyczne, ponownie ukryte za rozwiązaniem tkaninowym.

Wreszcie, oświetlenie jest niezwykle ważne dla kina domowego.

Częstym błędnym przekonaniem jest to, że podczas oglądania filmu wszystkie światła powinny być wyłączone.

W rzeczywistości wierzymy, że niskie oświetlenie, takie jak skrzynia LED lub podświetlane stopnie schodowe, poprawia wrażenia wizualne i pomaga ludziom w łatwym poruszaniu się podczas oglądania filmu. Uwielbiamy pracować nad projektem kina domowego, metodycznie przechodząc przez te etapy, aby stworzyć prawdziwie magiczne doświadczenie w Twoim domu. Kino domowe powinno zapewnić zauważalnie lepsze wrażenia z oglądania i sprawić, że stanie się ono najbardziej rozrywkowym pomieszczeniem w Twoim domu.


Nie możemy się doczekać współpracy z Tobą przy tworzeniu Twojego wymarzonego kina domowego.

Background Image

AV architekci

Projektowanie systemów AV

Projektowanie AV

Projektowanie AV

Niezawodni specjaliści systemów audiowizualnych i automatyki budynkowej dla rezydencji i budynków komercyjnych, obejmują cały zakres usług , związanych z nowoczesnymi mediami, w tym dobór rozwiązań, planowanie okablowania, instalację i uruchomienie systemu, a także cykliczne przeglądy systemu dla utrzymania go w odpowiednim stanie..

Kino domowe, sala kinowa

Kino domowe, sala kinowa w domu

Ekran, projektor, nagłośnienie Dolby Atmos DTS:X. Ciesz się ulubionymi filmami w dobrym stylu. Nigdy nie będziesz chciał wychodzić z domu, dzięki wysokiej jakości systemowi kina domowego, zainstalowanym w Twojej sali.

Sale konferencyjne, projektowanie

Sale konferencyjne

Wyraźne prezentacje i telekonferencja - możesz liczyć na naszych specjalistów przy planowaniu nowego systemu AV i telekonferencji, jak i zmiany okablowania projektora i ekranu.

Instalacje multiroom

Instalacje audio wideo multiroom

System audio/wideo w wielu pomieszczeniach pozwala cieszyć się muzyką i obrazem w całym budynku, całkowicie pod Twoją kontrolą. System multiroom planowany dokładnie wedle wskazań, może być praktycznie niewidoczny i pozbawiony zbędnej złożoności. Wszystkie nasze systemy charakteryzują się niezawodnością, łatwością obsługi i możliwością rozbudowy

Kino plenerowe

Kino plenerowe

Ekran dmuchany, projektor i nagłośnienie zewnętrzne, a do tego wyposażenie dodatkowe, w postaci okablowania i skrzyń transportowych – dostarczamy wyposażenie outdoor large venue. Nasi specjaliści dobiorą odpowiednie elementy, by stworzyć kino pod chmurką, zgodnie z oczekiwaniami.

Dom inteligentny

Dom inteligentny

Dzięki zastosowaniu BMS (Building Management System) oraz małej automatyki, korzystanie z inteligentnego domu staje się łatwiejsze, bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Naszym celem jest stworzenie inteligentnego domu, który będzie w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb i wymagań naszych klientów. Dzięki naszym rozwiązaniom, codzienne funkcjonowanie w domu staje się bardziej komfortowe, a jednocześnie zwiększa się kontrola nad kosztami oraz wpływ na środowisko naturalne.

Zapytaj o naszą ofertę dla Ciebie. Wyślij zapytanie

background

Zaufali nam

Wyzwania to cele do osiągnięcia

432
obsłużonych
zleceń
349
zadowolonych
klientów
8
wykwalikofowanych
pracowników
15
lat
doświadczenia