Tegoroczne targi elektroniki użytkowej i rozwiązań instalacyjnych, Integrated Systems Europe 2022, były niecodzienne: przede wszystkim po raz pierwszy w nowej lokalizacji, w Barcelonie. Dotychczas targi ISE odbywały się we wspaniałym obiekcie Amsterdam RAI, mieszczących w kilku halach potężne wystawy. Od tego roku ta uczęszczana impreza odbywa się w Barcelonie, katalońskiej stolicy, co większość branżowców odebrała z entuzjazmem :) Jak to się dziwić, gdy z deszczowego i zimnego Amsterdamu, targi trafiają na południe Europy. A na domiar, w tym roku przeniesione na okres majowy, gdy w Hiszpanii lato w pełni...

Po dwóch latach trwania ograniczeń, związanych z COVID19, w tym roku ruszyły pełną parą wszystkie imprezy targowe, mogąc znów w sposób nieskrępowany gościć uczestników i wystawców, co jest bardzo ważne dla naszej branży, bo gdzie indziej, jak na wystawach, producenci mogą pochwalić się swoimi rozwiązaniami. Na targach zatem zobaczymy czołowych dostawców rozwiązań AV i Integration: Sony, Epson, Nec, Optoma, Panasonic, Barco, Christie, Harman, LG, Samsung... nie starczy prądu, by wymieniać wszystkich, bo do tych wielkich, powszechnie rozpoznawalnych brandów, dołączają od kilku lat także producenci consumer audio, jak Focal-Naim, Denon, Marantz.

W mojej ocenie targi ISE nie miałyby swego kolorytu, gdyby nie mniejszej skali przedsięwzięcia, czasami pracujący lokalnie, na bardzo ograniczonych rynkach, niszowe ub specjalistycznie. Bardzo dobrym przykładem są polscy producenci: Edbak - znany już nie tylko w Europie, producent wysokogatunkowych konstrukcji i mocowań dla branży AV. Taki nasz towar eksportowy, który konkuruje w możnymi tego świata i spędza im sen z powiek.